s7-plc1

Jak zostać programistą PLC

Poznaj najlepsze metody – Język LAD

To szkolenie nie jest po to, żebyś obejrzał sobie sterownik PLC, na którym zapalają się diody LED. Pomyśl sobie, jak wracasz po zajęciach ze zdobytymi umiejętnościami praktycznymi. Zaczynasz prace nad nowym projektem. Prace idę po Twojej myśli, szef jest zadowolony z realizacji. Po tym szkoleniu będziesz umiał zrobić to, co wydawało Ci się niemożliwe.

Czytasz tą stronę o szkoleniu, więc jesteś zainteresowany, aby być dobrym programistą. Programowanie jest umiejętnością, którą trzeba ćwiczyć. Jedną z metod jest samodzielna nauka. Jednak zdajesz sobie sprawę, że po drodze pojawią się problemy. Czy na pewno chcesz poświęcać swój cenny czas na rozwiązywanie ich? W takim razie szkolenie z programowania PLC jest właśnie dla Ciebie.

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs jest dla osób, które mają już minimalne podstawy związane z konfiguracją i programowaniem sterownika S7-1200 w oprogramowaniu TIA Portal. Po ukończeniu tego szkolenia będziesz miał już wystarczającą wiedzę, aby zrobić pierwszą poważną aplikację. Jeżeli jesteś automatykiem, pracownikiem utrzymania ruchu albo elektronikiem lub elektrykiem to właśnie dla Ciebie to szkolenie będzie idealne.

O szkoleniu

Przez 2 dni będziesz uczył się kolejnych zagadnień o sterowniku S7-1200 i oprogramowaniu TIA Portal.

okladka-s7-plc1

Kurs jest dla osób, które mają już minimalne podstawy związane z konfiguracją i programowaniem sterownika S7-1200 w oprogramowaniu TIA Portal. Po ukończeniu tego szkolenia będziesz miał już wystarczającą wiedzę, aby zrobić pierwszą poważną aplikację

Na początku w ramach wstępu nastąpi przypomnienie najważniejszych informacji o sterowniku S7-1200, jego właściwościach oraz konfiguracji i programowaniu w TIA Portal. Jednak całego szkolenie jest ukierunkowane na zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z programowaniem sterownika SIMATIC S7-1200.

W przypadku języków programowania obecnie dominują języki wysokiego poziomu. Branża automatyki też podąża za tym trendem. Dlatego na zajęciach kod programu będziemy pisać w języku S7-SCL. Ten język jest 99% podobny do języka PASCLA lub C, których jako pierwszych uczymy się w szkole lub na studiach.

W języku LAD możesz pisać tylko proste programy. W języku S7-SCL można pisać kod programu w każdym stopniu zaawansowania. Czy jest jakiś powód, aby uczyć się dwóch języków programowania? Czy nie jest lepszym rozwiązaniem poznanie jednego języka programowania w 100%, którego można zastosować wszędzie? Na tym szkoleniu sam się przekonasz jak łatwo tworzyć aplikacje w języku SCL.

Zdobyte informację będziesz wykorzystywał na bieżąco podczas pisania aplikacji linii technologicznej. Dzięki temu poczujesz się jak prawdziwy programista PLC – automatyk tworzący pracujący na hali i tworzący nowy proces produkcyjny.

linia

To właśnie podczas realizowania praktycznych projektów nauczysz się najwięcej.

Szkolenie jest prowadzone w małych grupach 5 osobowych, więc prowadzący poświęci więcej czasu dla każdej z osób. Także w razie jakichkolwiek pytań, dostaniesz odpowiedź natychmiast. Mała liczba osób sprawia, że ma ono niemal indywidualny charakter.

Szkolenie będzie nagrywane, więc każdy uczestnik otrzyma nagranie. W ten sposób masz możliwość powtórzenia materiału z tego kursu w dowolnym terminie. Dzięki temu żadna informacja Ci nie umknie.

Program szkolenia

To główne punkty szkolenia PLC. W ciągu każdego dnia szkolenia otrzymasz dużo więcej wiedzy:

karteczka01-1

Na samym początku zaczniemy od krótkiego przypomnienia najważniejszych informacji o sterowniku SIMATIC S7-1200. Utworzysz projekt w TIA Portal, który wykorzystasz do praktycznego poznawania zagadnień podczas całego szkolenia.

Zapoznasz się z podstawowymi typami danych występującymi podczas programowania PLC oraz organizacji pamięci. Pokażę Ci jak korzystać z bloków danych DB oraz jak pracować z danymi. Zobaczysz zaawansowane metody monitorowania danych podczas pracy z projektem TIA Portal.

Pokażę Ci wykorzystanie instrukcji warunkowej oraz operacjami arytmetycznymi i porównania. Zostaną omówione różnice pomiędzy funkcjami FC i FB oraz wykorzystanie ich w kodzie programu. Dowiesz się, jak radzić sobie z różnymi rodzajami błędów występującymi.

To wszystko wykonasz na praktycznych przykładach.

karteczka02-1

Kolejny dzień warsztatów zaczniemy od wykrywania zboczy sygnałów cyfrowych. Poznasz w praktyce sposoby odmierzania czasu oraz dostępne funkcje do zliczania zdarzeń. Zostanie omówione odczytywanie czasu z zegara czasu rzeczywistego występującego w sterowniku S7-1200.

Pokażę Ci techniki analizowania zależności pomiędzy funkcjami utworzonymi podczas pisania kodu programu. Na koniec nauczysz się pobierać cały projekt znajdujący się w sterowniku PLC.

Szczegółowy spis treści

Spis-tresci-s7-plc1

Prowadzący

Pierwszy w Polsce praktyk uczący programowania sterowników przemysłowych.

Nie jestem ani coachem, ani trenerem. Jestem za to praktykiem. Wszystko o czym mówię na szkoleniu, co przekazuję dalej, to moje doświadczenie zawodowe.

Osiągnięcia

okZałożyciel strony o programowaniu sterownika S7-1200:

okUczestnik certyfikowanego szkolenia ST-7PRO1

certyfikat


ok
Uczestnik certyfikowanego szkolenia ST-MICRO1

 

st-micro1

okZ zawodu elektronik

dyplom

okAutor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL

ksiazka

okZwiązany jestem ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na codzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI.

Wymagania zapisu na szkolenie

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest posiadanie własnego laptopa do wykorzystania podczas zajęć. Laptop powinien posiadać port RJ45 oraz system operacyjny Windows 7 lub nowszy.

laptop

Przed szkoleniem dostaniesz maila z informacją, jak uzyskać bezpłatnie oprogramowanie potrzebne na czas kursu. Ewentualnie potrzebne narzędzie będziesz mógł zainstalować podczas zajęć.

Miejsce, gdzie odbędzie się szkolenie

Szkolenie ze sterownika S7-1200 odbędzie się w Warszawie.

wawa

Adres:

ul. Noakowskiego 18
00-668 Warszawa

Grupa

Szkolenie odbywa się w grupach 5 osobowych.

Stanowiska

Na kursie będzie 5 stanowisk wyposażonych w sterowniki rodziny SIMATIC S7-1200.

stanowisko

Przy każdym stanowisku będzie pracować jedna osoba.

Terminy szkoleń

 


I Termin

II Termin

23 – 24 czerwiec 2018
 29 – 30 wrzesień 2018

2/5
Wolnych miejsc
 

3/5
Wolnych miejsc

 

Kilka dni przed szkoleniem otrzymasz maila z przypomnieniem o adresie i terminie szkolenia, na które się zapisałeś.

Godziny zajęć

Szkolenie będzie się odbywać w godzinach 8:30 – 16:00.

Certyfikat

Na koniec szkolenia każdy kursant otrzyma certyfikat zawierający informacje o programie kursu oraz uczestnictwie w zajęciach.

certyfikat

Szkolenie

00

02-1

02-2

To dostajesz w trakcie zajęć:
Szkolenie S7-PLC1
d

Wiedza na temat programowania sterownika SIMATIC S7-1200

ptaszek
d

Wideo z kursu

ptaszek
d

Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V14 SP1

ptaszek

Wartość faktyczna:


699 zł 499 zł brutto

Wystawiamy fakturę VAT.

 


Poznaj dokładnie PLC
 


I Ty możesz programować sterowniki w taki sposób, jaki tylko sobie zechcesz
 

Rezultat zależy tylko od Ciebie

 

Koszt to 499 zł za 2 DNIOWE SZKOLENIE

 

 

 

GwarancjaSatysfakcji
 

 


„Jesteś wolny od ryzyka
Gwarancja zwrotu pieniędzy”

Może masz taki głos w głowie, który Ci mówi, że to nie dla Ciebie. Ja mam taki głos głowie, który mi mówi
a co mi tam sprawdzę, może dzięki temu dowiem się czegoś ciekawego i będę jeszcze lepszy programiastą.

Nic nie ryzykujesz zapisując się na warsztaty.
W przeciągu 90 dni od zakończenia zajęć, jesli uznasz, że nie spełniały one Twoich oczekiwań, masz prawo bez żadnych powodów zażądać zwrotu wpłaty.
I ją otrzymasz.

To najlepszy powód by powiedzieć sobie teraz: Tak to moment na to aby podnieść moje kwalifikacje. Ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

 

 

Zapis na szkolenie

Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Po zapisie otrzymasz maila z informacją o sposobie płatności.

 

 


Zgłoś się na szkolenie PLC już teraz

 


Szanujemy Twoją Prywatność.

 

 

P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na warsztaty. Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl