chce zostac programista plc poziom zaawansowany-jezyk-LAD-TIA-Portal

Chcę zostać programistą PLC

Kurs zaawansowany

Język LAD – TIA Portal

Ten kurs pokaże Ci techniki programowania na poziomie zaawansowanym najnowszego sterownika rodziny SIMATIC S7-1200. Z tymi materiałami wideo nauczysz się programować PLC w taki sposób, jak robią to eksperci. Żadna aplikacja nie będzie Ci straszna. Posiadanie sprzętu NIE JEST KONIECZNE!!!


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest skierowany do osób średnio zaawansowanych, które znają podstawowe instrukcje oraz funkcje dostępne w TIA Portal i chcą poznać sposoby programowania zaawansowanych aplikacji i linii technologicznych w oparciu o PLC S7-1200 firmy Siemens.

Jak to działa?

Kurs został przygotowany w taki sposób, aby pokazać Ci programowanie zaawansowanych obiektów przemysłowych od początku do końca. Opowiem Ci jak krok po kroku się za to zabrać. Pokażę Ci różne idee pisania kodu programu. Są one wykorzystywane w 8 aplikacjach, które często spotyka się w fabrykach. Na bazie tego będziesz gotowy zaprogramować dosłownie wszystko już w pełni samodzielnie. Dodatkowo szkolenie wideo zawiera przykłady wykorzystania zaawansowanych sprzętowych możliwości samego sterownika SIMATIC S7-1200.

Szczególnie wygodne jest samodzielne pisanie kodu programu podczas oglądania nagrań – w ten sposób bardzo szybko zdobędziesz praktyczne umiejętności i doświadczenie, które jest potrzebne dla każdego programisty.

Czego nauczysz się z tym szkoleniem?

Z tym szkoleniem nauczysz się praktycznego wykorzystywania „klocków” (np. funkcji FC, timerów, struktur, funkcji diagnostycznych) aby finalnie zrealizować różne budowle. Raz będzie to sortowanie, a innym razem paletyzator. Najlepiej uczyć się podczas robienia rzeczywistych projektów dla aplikacji przemysłowych. Z tym kursem zrobisz ich aż 8. Dzięki temu opanujesz wszystkie zagadnienia związane ze sterownikiem S7-1200 i środowiskiem programistycznym TIA Portal. Z tym kursem zdobędziesz wiedzę i doświadczenie na takim poziomie, jakbyś kilka lat spędził w fabrykach na wdrażaniu i uruchamianiu maszyn i linii technologicznych.

Autor kursu

Nazywam się Tomasz Gilewski, jestem automatykiem programistą PLC od 2010 roku. Zaraz po studiach w mojej pierwszej pracy zdobywałem doświadczenie na temat działania urządzeń i maszyn od strony użytkownika końcowego

Tak solidny fundament w późniejszym okresie znacznie ułatwił tworzenie oprogramowania. Niedługo później zacząłem tworzyć projekt modernizacji linii technologicznej na potrzeby własnego zakładu pracy. Obecnie tworzę oprogramowanie do sterowników przemysłowych firmy Siemens w różnych projektach komercyjnych.

W trakcie studiów oraz pracy zawodowej byłem na wielu warsztatach technicznych organizowanych przez firmę Siemens. Ukończyłem także szkolenia certyfikowane organizowane przez firmę Siemens. Ta wiedza ma dla mnie duże znaczenie w codziennej pracy.

Osiągnięcia

ptaszek Uczestnik certyfikowanego szkolenia ST-7PRO1 prowadzonego przez firmę Siemens

ptaszek Uczestnik certyfikowanego szkolenia ST-MICRO1 prowadzonego przez firmę Siemens

ptaszek Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL” wydawnictwo BTC


ksiazka-scl-siemens-s7-1200-btc

ptaszek Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” wydawnictwo BTC


ksiazka-lad-siemens-s7-1200-btc

ptaszek Autor książki: „Szkoła programisty PLC Sterowniki przemysłowe” wydawnictwo Helion


ksiazka-scl-siemens-s7-1200-helion

W tym kursie wideo przekazuję Ci moje umiejętności o doświadczenie. W ciągu dni możesz dowiedzieć się tego wszystkiego, co mi zajęło kilka lat.


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD

Przygotowałem dla Ciebie kurs składający się z 2 części.


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD

Tego dowiesz się podczas nauki:

To ogólny zarys szkolenia. Zobacz, jakie poznasz zagadnienia oraz jakie praktyczne aplikacje wykonasz. Część 1 to ogólne wprowadzenie (teoretyczne omówienie najważniejszych zagadnień), bardziej przypomnienie. Te informację są dalej wykorzystywane i rozszerzane w dalszych częściach kursu już podczas realizacji praktycznych przykładów.

Część 1

Moduł 1

– Instalacja TIA Portal v13 SP2

– Instalacja TIA Portal v13 SP2 PLCSIM

– Instalacja TIA Portal v14 SP1

– Instalacja TIA Portal v14 SP1 PLCSIM

– Instalacja TIA Portal v15

– Instalacja TIA Portal v15 PLCSIM

Moduł 2

– Licencja TIA Portal v14 SP1

– Licencja TIA Portal v15

Moduł 3

– Konfiguracja TIA Portal v14 SP1 – Windows 7

Moduł 4

– Podłączenie elektryczne sterownika PLC

Moduł 5

– O autorze kursu

– Zestaw uruchomieniowy

– Budowa zewnętrzna PLC

– Budowa wewnętrzna PLC

– Konfiguracja PC

– TIA Portal

– Pierwszy projekt

– Monitorowanie kodu

– Tabele monitorujące – Watch table

– Typy danych

– Bloki danych

– Operatory binarne

– Wprowadzenie do funkcji

– Bajt systemowy

– Timery

– Praktyki dobrego programowania

– Diagnostyka PLC

– Zalety języka SCL

– Panele HMI – Wprowadzenie

– Panele HMI – Podłączenie i konfiguracja

– Instalacja Factory IO v2.1 – Win10

– Instalacja Factory IO v2.1 – Win7

– Aktywacja licencji Factory IO

– Przenośnik – Język LAD

– Przenośnik – Język SCL

Część 2 – Aplikacje

Moduł 1 – Buffer station


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-04-Buffer-Station

Aplikacja buforowania i separowanie do pięciu pudełek. Przenośniki sterowane analogowo.

Moduł 2 – Elevator – Basic


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-05-Elavator-Basic

Automatyczny transport palet przez trzy różne piętra z wykorzystaniem dwóch wind. Wybór piętra przesyłu palety polega na odnalezieniu najniższego wolnego poziomu (piętra).

Moduł 3 – Elevator – Advanced


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-06-Elavator-Advanced

Automatyczne zbieranie do pięciu przedmiotów do skrzynki z wykorzystaniem windy. Algorytm zbierania polega na ruchu windy od dolnego piętra do górnego gdzie na każdym jest dostarczany jeden przedmiot. Sekwencja się powtarza aż do uzbierania zadanej liczby przedmiotów. Program tak przygotowano, że liczba zbieranych przedmiotów jest parametryzowalna.

Moduł 4 – Pick & Place – Basic


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-08-Pick-and-place

Automatyczne przekładanie przedmiotów z jednego przenośnika na drugi.

Moduł 5 – Production Line


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-10-Production-Line

Dwie niezależne maszyny CNC do produkcji pokryw oraz baz (dwa typy produktu). Na początku robot oczekuje na surowiec, który jest dostarczany przenośnikiem. Następnie przenosi go do maszyny CNC. Wytworzenie każdego z produktów zajmuje różny czas. Gotowy produkt jest odkładany na przenośnik znajdujący się na wyjściu.

Moduł 6 – Sorting by height – Basic


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-12-Sorting-By-Height

Sortowanie kartonowych pudełek znajdujących się na palecie względem wysokości. Docelowy kierunek transportu (lewo albo prawo) jest realizowany przez przenośnik łańcuchowy (tzw. cross). Pomiar wysokości realizowany optycznie z użyciem bariery znajdującej się na końcu przenośników dostarczających paletę.

Moduł 7 – Sorting by height – Advanced


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-13-Sorting-By-Height-Advanced

Sortowanie kartonowych pudełek znajdujących się na palecie względem wysokości. Docelowy kierunek transportu (lewo albo prawo) jest realizowany przez obrotnicę. Pomiar wysokości realizowany optycznie z użyciem bariery znajdującej się na początku przenośników dostarczających paletę (wymagane buforowanie informacji o palecie).

Moduł 8 – Sorting by weight


Chce-Zostac-Programista-PLC-zaawansowany-LAD-14-Sorting-by-Weight

Sortowanie kartonowych pudełek w zależności od ich wagi. Pomiar ciężaru pudełka jest realizowany na przenośniku taśmowym z wagą kontrolną. Kierunek transportu odbywa się na kółkowym przenośniku.


Oprogramowanie


TIA_Portal

W kursie jest wykorzystywane najnowsze środowisko programistyczne TIA Portal V14 SP1 Professional w wersji testowej (trial). Jest to narzędzie do programowania sterowników firmy Siemens, które można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej firmy Siemens.
Nie potrzebujesz żadnych licencji, ponieważ po instalacji oprogramowania TIA Portal jest możliwość korzystania z wersji testowej, która posiada pełną funkcjonalność przez 21 dni. To w zupełności wystarczy, aby ukończyć kurs.

Jeżeli masz obecnie zainstalowaną wersję poprzednią (TIA Portal v12 lub TIA Portal v13) to także możesz wykonać ćwiczenia z tego kursu.

Sprzęt

Kurs zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem sterownika S7-1200 o modelu CPU1211C DC/DC/DC z firmware 4.1. tak naprawdę, to szkolenie jest tak przygotowane, że można je wykonać na dowolnym sterowniki z rodziny S7-1200.


PLCSIM-v14-SP1

Jeżeli nie masz rzeczywistego sprzętu, nic nie szkodzi. Szkolenie omawia także symulator PLCSIM, który odwzorowuje rzeczywisty sterownik PLC. Symulator w zupełności wystarczy do wykonania zadań omawianych w tym kursie. Wystarczy tylko uruchomić symulator, a pozostałe czynności wykonuje się w ten sam sposób, jak na rzeczywistym sprzęcie. Dzięki temu nie musisz teraz mieć sterownika, aby zdobyć praktyczną wiedzę o pracy z nim. Krok po kroku przedstawiam to na wideo.

Materiały do kursu

Wszystkie materiały szkoleniowe otrzymasz razem z nagraniami wideo.

Korzyści dla uczestnika

– kompatybilność z najnowszym systemem Windows – wszystkie ćwiczenia możesz wykonać niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Windows 7, Windows 8.1 czy Windows 10,

– nie potrzebujesz sprzętu – nie musisz wydawać pieniędzy na sterownik PLC, ponieważ wykonujesz lekcje na symulatorze,

– nie potrzebujesz kupować oprogramowania – otrzymujesz razem z kursem informacja jak pobrać, zainstalować oraz używać TIA Portal V14 SP1 przez dłuższy czas bezpłatnie,

– masz indywidualne stanowisko – pracujesz na własnym komputerze PC, więc wykonując wszystkie ćwiczenia samodzielnie uczysz się szybciej,

– uczysz się programować najpopularniejsze sterowniki PLC – sterowniki rodziny SIMATIC firmy Siemens są najczęściej stosowane w przemyśle,

– uczysz się najpopularniejszego języka – będziesz mógł pisać kod programu w języku LAD, który jest teraz najczęściej stosowany przez programistów,

– nie musisz robić notatek – wszystkie potrzebne materiały dostaniesz w wersji elektronicznej,

– nauka rozłożona w czasie – każdy moduł uczy danego zagadnienia, więc nie otrzymujesz jednorazowo dużej porcji wiedzy. Uczysz się efektywniej,

– nagrania wideo – dokładnie widzisz, co robić krok po kroku, aby wykonać daną funkcjonalność. To tak, jakbyś patrzył mi przez ramię.

– nie musisz nigdzie wyjeżdżać – zadania możesz zrobić o dowolnej godzinie w ciągu dnia lub nocy,

– dodatkowe zadania – do każdego projektu podaję zadania dodatkowe, aby samodzielnie rozwiązać postawiony problem. Dzięki temu zwiększasz swoje doświadczenie. Możesz później też obejrzeć mój sposób rozwiązania tego zadania,

– praca z aplikacją na „rzeczywistym” obiekcie – poznajesz narzędzie Factory IO które zabiera Cię do wirtualnej fabryki. Jednak uruchomienie danej aplikacji wygląda, jakbyś pracował z rzeczywistymi maszynami. Poczujesz się jak prawdziwy programista PLC,

To dostajesz:
Chcę zostać programistą PLC – poziom zaawansowany – Język LAD
d

Nagrania wideo (ponad 24 godzin) na płycie DVD

(97 zł)
ptaszek
d

Projekty z TIA Portal wykonane podczas kursu

(97zł)
ptaszek
d

Konsultacje na skype (2h)

(129 zł)
ptaszek
d

Udział w szkoleniu na sali w ramach powtórki

(0 zł)
ptaszek
d

Koszt wysyłki płyt DVD kurierem DPD

(12 zł)
12 zł

Wartość faktyczna kursu na DVD:

(323 zł)

179 zł 129
zamawiam

Wartość faktyczna kursu na USB:

(323 zł)

189 zł 139
zamawiam

Wartość faktyczna kursu na online:

(323 zł)

179 zł 129
zamawiam

UWAGA!!! Materiał jest ten sam bez względu na typ nośnika danych. Przy zakupie decydujemy jaki tym nośnika danych wybieramy, czyli online, DVD lub USB.

UWAGA!!! W przypadku wersji online materiał jest dostępny bez żadnych limitów czasowych czy liczby wyświetleń.


Chce-Zostac-Programista-PLC-Zaawansowany-LAD


Chce-Zostac-Programista-PLC-Zaawansowany-LAD-pendrive


Koniec kłopotów z PLC

W końcu będziesz mógł wycisnąć ze sterownik PLC 100% jego możliwości

Obejrzyj kurs i zostań zaawansowanym programistą PLC

Koszt to 129 zł za KURS WIDEO online

dodaj do koszyka kurs online

Jesteś 100% anonimowy.

System DotPay.pl daje nam tylko Twojego maila i numer transakcji.

Koszt to 129 zł za KURS WIDEO na DVD

dodaj do koszyka kurs na DVD

Koszt to 139 zł za KURS WIDEO na USB

dodaj do koszyka kurs na USB

DotPay.pl – Twoje dane i pieniądze sa w pełni bezpieczne, ponieważ zamówienie jest realizowane przez największą w Polsce firmę.

GwarancjaSatysfakcji


„100% gwarancji satysfakcji”

Masz gwarancję satysfakcji. Gdybyś jakimś sposobem nie osiągnął zakładanego efektu to napisz do mnie. Ustalimy dlaczego tak się stało i jak to naprawić.
Nic nie ryzykujesz. Jeśli napiszesz po 30 dniach, że nie masz zakładanego efektu, zwrócę ci całą wpłatę.
Możesz więc sprawdzić ten produkt bez żadnych konsekwencji finansowych.


Chce-Zostac-Programista-PLC-Zaawansowany-LAD-pendrive

kliknij tu i zamów teraz kurs w wersji na USB

dodaj do koszyka kurs w wersji na USB

kliknij tu i zamów teraz kurs w wersji online

dodaj do koszyka kurs w wersji online

Jak otrzymać FV ?
Po zakupie otrzymasz maila. Odpisz na niego podając dane do faktury.

Jak otrzymasz kurs po zakupie ?
Wersja ONLINE
Zaraz po zakupie otrzymasz maila z linkami do nagrań na Youtube

Wersja DVD
Po zakupie dostaniesz na podany przez Ciebie adres e-maila wiadomość z prośbą o podanie danych do wysyłki i numerem telefonu dla kuriera

Wersja USB
Po zakupie dostaniesz na podany przez Ciebie adres e-maila wiadomość z prośbą o podanie danych do wysyłki i numerem telefonu dla kuriera

UWAGA!!! Maile potrafią czasem trafiać do SPAMu lub innych folderów w skrzynce pocztowej. Jeżeli w ciągu 5 min, to proszę sprawdź dokładnie swoją pocztę.

UWAGA!!! Materiał jest ten sam bez względu na typ nośnika danych. Przy zakupie decydujemy jaki tym nośnika danych wybieramy, czyli onlinie, DVD lub USB.

UWAGA!!! W przypadku wersji online materiał jest dostępny bez żadnych limitów czasowych czy liczby wyświetleń.