Chcesz zacząć programować sterowniki PLC i nie możesz przełamać się w działaniu i brakuje Ci motywacji. Czytasz materiały i książki, a chciałbyś popracować na rzeczywistym sprzęcie? Potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć przygodę ze sterownikami przemysłowymi?
Obecnie wiele firm produkuje sterowniki przemysłowe, jednak liderem na rynku jest firma Siemens. Pokazują to ostatnie badania:
W dzisiejszych czasach maszyny i linie technologiczne z sterownikami PLC są wykorzystywane w wielu branżach:
Ty też możesz tworzyć nowe rozwiązania do przemysłu. Myślisz sobie, mam dużo obowiązków w ciągu tygodnia? W takim razie weekend jest okazją na poznanie sterownika S7-1200 firmy Siemens. W takim razie zacznij przygodę z PLC już teraz i weź udział w szkoleniu z programowania sterownika S7-1200. Warszawa to idealne miejsce na zrealizowanie tego celu.
Szkolenie ma na celu przedstawieniu lub przypomnienie i powtórzenia podstawowej wiedzy z zakresu pracy ze sterownikami PLC oraz ich konfiguracją i programowaniem. Udział w tym kursie to zrobienie dużego kroku zbliżającego do tworzenia nowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu. Już podczas tego szkolenia poczujesz się jak programista PLC, gdyy będziesz pisał program sterujący linią transportową.. Podczas tego szkolenia opanujesz w praktyce materiał, który nie był zrozumiały podczas zajęć w szkole lub uczelni technicznej. Chcesz poznać nie tylko podstawy PLC firmy Siemens? To te szkolenie jest przeznaczone właśnie dla Ciebie. W krótkim czasie dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne na start. Pracujesz jako automatyk utrzymania ruch lub elektronik/elektryk? Może jesteś w szkole średniej lub studiach? Zapisz się na szkolenie i sprawdź sam, co można zrobić na sterowniku S7-1200.
Przez 2 dni będziesz uczył się nowych rzeczy o sterowniku S7-1200 i oprogramowaniu TIA Portal.
Podczas szkolenia skupimy się na pracy z fizycznym sprzętem, czyli sterownikiem S7-1200. Część zajęć będzie przeznaczona na poznanie symulatora PLCSIM, abyś mógł kontynuować samodzielnie naukę po szkoleniu, jeżeli nie masz fizycznego sprzętu w domu. Kurs jest prowadzony według autorskiego programu nauczania.
Umiejętność programowania, to bardzo cenna i rozwijająca umiejętność. Podczas tworzenia programów rozwijasz zdolność analizowania i rozwiązywania problemów oraz kreatywnego myślenia. Uczysz się także determinacji. Ta opinia jest popierana przez takie autorytety jak Bill Gates (założyciel Microsoftu), Gabe Newell (założyciel firmy tworzącej grę Counter-Strike) czy Mark Zuckenberg (twórca Facebooka). Ich zdaniem „przyszłość należy do tych, którzy będą umieli programować”. Sprawdź sam już teraz, jak fascynującą czynnościa jest programowanie.
W trakcie kursu zostanie przedstawiona najważniejsza wiedza teoretyczna, a następnie wykorzystanie tych informacji w praktyce. Każdy uczestnik sprawdza przedstawiony materiał w praktyce na sprzęcie.
Sterownik można programować w kilku językach, który każdy z nich cieszy się pewną popularnością. Można to zauważyć na ostatnich badaniach przeprowadzonych w 2009 roku.
Dominują języki graficzne (język drabinkowy LAD oraz język FBD) oraz język tekstu strukturalnego (ST), który w przypadku sterowników firmy Siemens nazywa się SCL. Eksperci jednak mówią, że obecnie popularności każdego z nich jest już podobna.
Sterownik S7-1200 może być programowany w tych trzech językach (LAD, FBD oraz SCL). Prognozy jednoznacznie pokazuję, że w przyszłości będzie dominował język SCL. Jednak każdy automatyk powinien znać minimalne podstawy na temat języka LAD.
Podaną wiedzę wykorzystasz natychmiast podczas pisania kodu sterującego linią technologiczną. W ten sposób zobaczysz, jak wygląda praca prawdziwego programisty PLC – automatyka pracującego na obiekcie.
Nauczysz się najwięcej podczas realizacji praktycznego projektu.
Szkolenie jest prowadzone w małych grupach 5 osobowych, więc prowadzący poświęci więcej czasu dla każdej z osób. Także w razie jakichkolwiek pytań, dostaniesz odpowiedź natychmiast. Mała liczba osób sprawia, że ma ono niemal indywidualny charakter.
Kurs będzie nagrywany, więc każdy uczestnik otrzyma nagranie. W ten sposób masz możliwość powtórzenia materiału z tych zajęć w dowolnym terminie.
To ogólny zarys szkolenia PLC. Każdego dnia otrzymasz znacznie więcej wiedzy:
Na samym początku poznasz zestaw uruchomieniowy i budowę sterownika S7-1200. Pokażę Ci, jak poprawnie skonfigurować komputer do pracy ze sterownikiem PLC.
Dowiesz się, jak podłączyć zasilanie do sterownika oraz elementy wejściowe i wykonawcze do wejść i wyjść cyfrowych. Zapoznasz się ze składnikami oprogramowania TIA Portal, które służy do pracy z projektem.
Podczas pierwszego dnia szkolenia utworzysz pierwszy projekt, który zostanie wgrany do rzeczywistego sterownika. Przedstawione będą techniki monitorowania kodu programu. Zostaną zaprezentowane operacje binarne, które można wykorzystać podczas tworzenia kodu programu
Następnie przejdziemy do utworzenia kolejnego projektu w TIA Portal, który będzie rozwijany aż do końca drugiego dnia szkolenia. Jest to projekt liniii technologicznej, który pozwoli Ci na sprawdzenie zdobytej wiedzy w praktyce.
Na koniec pierwszego dnia szkolenia zostanie opisany symulator sterownika S7-1200 którym jest PLCSIM. Przekonasz się, jak mało się różni korzystanie z symulacji od pracy z rzeczywistym sterownikiem.
Kolejny dzień szkolenia zaczniemy od ważnego tematu dla programisty PLC jakim jest pisanie czystego kodu programu.
W dalszej części kursu PLC wyszukasz wszystkie urządzenia dostępne w sieci PROFINET. Nauczysz się technik diagnozowania pracy sterownika PLC. Do sterownika podłączysz zewnętrzne elemenety.
Dane to niezbędna rzecz podczas programowania. Dowiesz się jakie typy danych są dostępne oraz sposoby ich przechowywania oraz wykorzystywania.
Na szkoleniu poznasz metody uruchomienia i wykorzystania sprzętowych generatorów impulsów o różnych częstotliwościach.
Przebieg wykonania instrukcji kodu programu nie zawsze może być liniowy. Do realizacji tego będa Ci potrzebne instrukcje warunkowe oraz operacje logiczne. To też poznasz i wykorzystasz w praktyce, czyli podczas prac nad projektem linii technologicznej.
Dobrze napisany program jest odporny na błędy, które mogą zdarzyć się podczas użytkowania linii technologicznej lub maszyny. Na szkoleniu poznasz metody obsługi błędów i zabezpieczania kodu przed niepoprawnym działaniem.
Dodatkowo dostaniesz ponad 5 godzin nagrań wideo, gdzie omawiam następujące zagadnienia:
Na początku dowiesz się o historii PLC. W dalszej kolejności zostanie pokazana większość elementów wejściowych i wykonawczych które można podłączyć do sterownika przemysłowego.
Dowiesz się także, jakie są różnice pomiędzy językiem LAD a SCL. Zdobędziesz także umiejętności związane z archiwizacją projektów.
Zostanie także poruszony ważny temat, jakim jest Twoje bezpieczeństwo jak również innych osób podczas prac ze sprzętem.
Poznasz dodatkowe moduły, dzięki którym można rozbudować sterownik SIMATIC S7-1200 oraz metodzie ich podłączenia do PLC. Dowiesz się niezbędnych informacji o karcie pamięci oraz dlaczego trzeba korzystać z karty w rzeczywistych aplikacjach.
Zostaniesz wprowadzony w zagadnienia związane z wizualizacją i tworzeniem ekranów dla paneli HMI. Na końcu poznasz metody zabezpieczania kodu w sterowniku przed niepowołanym dostępem.
Pierwszy w Polsce praktyk uczący programowania sterowników przemysłowych.
Nie jestem ani coachem, ani trenerem. Jestem za to praktykiem. Wszystko o czym mówię na szkoleniu, co przekazuję dalej, to moje doświadczenie zawodowe.
Założyciel strony o programowaniu sterownika S7-1200
Uczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-7PRO1
Uczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-MICRO1
Z zawodu elektronik
Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL”
Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” wydawnictwo BTC
Autor książki: „Szkoła programisty PLC Sterowniki przemysłowe” wydawnictwo Helion
Autor książki: „Szkoła programisty PLC. Język LAD w programowaniu sterowników przemysłowych” wydawnictwo Helion 2017
Związany jestem ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych PLC firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI firmy Siemens
Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest minimalna znajomość komputera oraz znajomość podstawowych pojęć z zakresu elektryki i automatyki.
Szkolenie ze sterownika S7-1200 odbywają się w następujących miastach:
Informacje z dokładnym adresem są wysyłane 1-2 tygodnie przed szkoleniem. Zazwyczaj lokalizacja to uniwersytet lub politechnika w danym mieście.
Szkolenie odbywa się w grupach 5 osobowych.
Na kursie będzie 5 stanowisk wyposażonych w sterowniki rodziny SIMATIC S7-1200.
Warszawa
18-19.04.2020
Poznań
W celu ustalenia terminu proszę o kontakt mailowy
Kraków
W celu ustalenia terminu proszę o kontakt mailowy
Aktualna liczba wolnych miejsc
5/5 – Warszawa
5/5 – Gdańsk
5/5 – Poznań
5/5 – Kraków
Szkolenie będzie się odbywać w godzinach 9:00 – 16:00.
Na koniec szkolenia każdy kursant otrzyma certyfikat zawierający informacje o programie kursu oraz uczestnictwie w zajęciach.
Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze w doborowym towarzystwem. Prowadzący wykazujący dużą cierpliwość i chęci przekazania wiedzy. Dodatkowym plusem jest cena za szkolenie. Andrzej J. |
Przede wszystkim co mi się podobało, to sposób w jaki warsztaty prowadziłeś. Darek S. |
Szkolenie bardzo mi się spodobało. Dzięki niemu dowiedziałem się jak szybciej połączyć się ze sterownikiem oraz jak szybciej pisać programy. Dowiedziałem się również, że istnieje symulator na którym można ćwiczyć. No i oczywiście poznałem miłych i ciekawych ludzi. Damian S. |
Szkolenie było super. Była to moja pierwsza przygoda z sterownikiem S7-1200, dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy o budowie sterownika jak i o jego programowaniu. Fajną sprawa była możliwość przetestowania zdobytej wiedzy na rzeczywistym obiekcie czyli sterowniku. Dowiedziałem się jak utworzyć nowy projekt, jak dodać sterownik i rozszerzenia, jak skonfigurować sterownik i komputer aby połączyć się z sterownikiem oraz jak wyszukiwać urządzenia (sterowniki i panele operatorskie) w sieci Ethernet, jak nadawać im adresy IP, poznałem nowy język programowania SCL oraz napisałem program sterujący lina technologiczna który to mogłem wgrać na sterownik i przetestować. Dowiedziałem się jak testować programy nie mając sterownika czyli za pomocą symulatora sterownika PLCSIM, jak dodawać panel operatorskie do projektu i jak je programować i testować za pomocą symulatora. Andrzej M. |
Nagrania wideo ze szkolenia odtworzyłem, działają poprawnie (jeszcze nie wszystkie obejrzałem). To wielka pomoc, pozwala przypomnieć rzeczy które umykają. Marek D. |
To dostajesz w ramach szkolenia: | Szkolenie S7-PLC | ||
Wiedza na temat sterownika S7-1200 | |||
Materiał wideo z zajęć | |||
Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V14 SP1 | |||
Dodatkowe nagrania wideo stanowiące BONUS do szkolenia | |||
Wartość faktyczna: |
Jest możliwość otrzymania faktury VAT.
Od teraz będzie programować sterowniki w taki sposób, jaki tylko sobie zechcesz
Efekty zależą tylko od Ciebie Koszt to 549 zł za 2 DNIOWE SZKOLENIE |
„Jesteś wolny od ryzyka Gwarancja zwrotu pieniędzy” |
Może masz taki głos w głowie, który Ci mówi, że to nie dla Ciebie. Ja mam taki głos głowie, który mi mówi
a co mi tam sprawdzę, może dzięki temu dowiem się czegoś ciekawego i będę jeszcze lepszy programistą.
Nic nie ryzykujesz zapisując się na szkolenie.
W przeciągu 90 dni od zakończenia zajęć, jeśli uznasz, że nie spełniały one Twoich oczekiwań, masz prawo bez żadnych powodów zażądać zwrotu wpłaty.
I ją otrzymasz.
To najlepszy powód by powiedzieć sobie teraz: Tak to moment na to aby podnieść moje kwalifikacje. Ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.
Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń) Po zapisie otrzymasz maila z informacją z numerem konta do zrealizowania płatności.
Zgłoś się na szkolenie PLC już teraz
Szanujemy Twoją Prywatność. |
P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na szkolenie. Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl