Masz trochę wolnego czasu i chciałbyś go pożytecznie wykorzystać? Chcesz nauczyć się programowania? Zastanawiasz się czy wybrać sterownik PLC albo mikrokontroler?
Jakiś czas temu też się zastanawiałem. Powiem Ci, jak to u mnie wyglądało. Chcę Ci w kilku słowach powiedzieć, jak trafiłem do automatyki. Do niedawne jeszcze nie widziałem, że automatyka i elektronika to tak podobne gałęzie.
Na studiach pojechałem na wymianę międzynarodową, która jest znana pod nazwą Erasmus. To tam przypadkiem trafiłem na zajęcia związane z automatyką. Mój pierwszy projekt, to sterowanie sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu.
Wcześniej programowałem już mikrokontrolery, ale programowanie sterowników mnie zafascynowało. Żałowałem, że wcześniej nikt mi o tym nie powiedział, że coś takiego istnieje. Jednak cieszyłem się też, że znam się na elektronice. To mi bardzo pomogło.
W 2010 roku pracowałem jako automatyk w dziale utrzymania ruchu. To była moja pierwsza praca. Właśnie wtedy na rynku pojawił się sterownik S7-1200 firmy Siemens. Po krótkiej zabawie z tym urządzeniem byłem już zafascynowany tym urządzeniem i jego dużymi możliwościami. Wiedziałem, że chcę zająć się programowaniem sterowników PLC.
Czy wiedziałeś o tym, że automatyka była dużo wcześniej znana i wykorzystywana w praktyce niż elektronika? Mimo to, że były to rozwiązania mechaniczne, to dobrze wykonywały swoje zadania. Automatyka wywodzi się z Grecji
zacząć programować sterowniki PLC i nie możesz przełamać się w działaniu i brakuje Ci motywacji. Czytasz materiały i książki, a chciałbyś popracować na rzeczywistym sprzęcie? Potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć przygodę ze sterownikami przemysłowymi?
Głównym urządzeniem sterującym jest sterownik PLC (ang. Programmable Logic Controller) czyli ten skrót można przetłumaczyć jako programowalny sterownik logiczny. PLC zastąpiły układy przekaźnikowe oraz układy dedykowane w systemach sterowania. Sterowniki PLC zostały wymyślone na potrzeby amerykańskiego przemysłu samochodowego
Czterdzieści lat dostępności sterowników PLC na rynku powoduje ciągły rozwój i popularyzację tego sprzętu. Obecnie wiele firm produkuje sterowniki przemysłowe, jednak liderem na rynku jest firma Siemens. Pokazują to ostatnie badania:
W dzisiejszych czasach maszyny i linie technologiczne z sterownikami PLC to podstawa gospodatki. Są one wykorzystywane już praktycznie we wszystkich branżach. Przedstawia to poniższe badanie:
Tworzenie nowych rozwiązań dla przemysłu jest także w Twoim zasięgu. Wykonaj pierwsze działanie w tym kierunku i zapisz się na bezpłatny kurs wideo z programowania sterownika S7-1200. To szkolenie odbywa się całkowicie online.
Szkolenie ma na celu przedstawieniu przedstawienie wiedzy od zupełnych podstaw do poziomu średnio zaawansowanego. Kurs jest kierowany do osób, które nie miały jeszcze kontaktu ze sterownikiem PLC oraz narzędziami programistycznymi, jak i do osób z pewnym doświadczeniem.
Podczas szkolenie zobaczysz, jak wygląda praca automatyka – programisty PLC. Jednym z Twoich zadań będzie podłączenie elektryczne sterownika S7-1200 firmy Siemens oraz napiszesz kilka programów dla tego sterownika.
Jeżeli jesteś uczniem, studentem lub już od jakiegoś czasu pracujesz to te szkolenie online jest właśnie przygotowane dla Ciebie. W ciągu kilku dni nauczysz się tego, co normalnie zajełoby Ci miesiące.
Czy zastanawiałeś się nad tym, że jedno szkolenie może odmienić całkowicie Twoją karierę zawodową.
Czy chciałbyś, aby to było:
– zaliczenie laboratorium
– zdanie egzaminu
– uczestniczenie w prestiżowym projekcie
– uruchamianie dużych fabryk
Do spełnienia tego potrzebujesz tylko trochę czasu i zaangażowania. Ten czas to 8h, które wystarczy do obejrzenia szkolenia wideo.
Po zapisie na szkolenie przez 3 dni będziesz poznawał nowe zagadnienia o sterowniku S7-1200 i oprogramowaniu TIA Portal.
Szkolenie prowadzone jest z naciskiem na pracę z fizycznym sterownikiem S7-1200. Jadnak będziesz miak okazję na poznanie symulatora PLCSIM, aby rozwijać dalsze umiejętności po kursie już w domu.
Kurs odbywa się w taki sposób, że przedstawiana jest wiedza teoretyczna, a następnie wykorzystanie tych informacji w praktyce.
Sterownik PLC można programować w kilku językach, który każdy z nich cieszy się pewną popularnością. Można to zauważyć na ostatnich badaniach przeprowadzonych w 2009 roku.
Dominują języki graficzne (język drabinkowy LAD oraz język FBD) oraz język tekstu strukturalnego (ST), który w przypadku sterowników firmy Siemens nazywa się SCL. Eksperci jednak mówią, że obecnie popularności każdego z nich jest już podobna.
Sterownik S7-1200 może być programowany w tych trzech językach (LAD, FBD oraz SCL). Każdy z nich poznasz na szkoleniu.
To co otrzymasz, to profesjonalny kurs wideo poruszający już dosyć zaawansowane zagadnienia związane ze sterownikiem S7-1200 firmy Siemens oraz narzędziem programistycznym TIA Portal.
Tą całą wiedzę będziesz mógł BEZPŁATNIE obejrzeć na nagraniach wideo.
Plan szkolenia na każdy dzień możesz zobaczyć poniżej. To tylko ogólny zarys. Tak naprawdę otrzymasz znacznie więcej wiedzy każdego dnia:
Gdy zapiszesz się na szkolenie, to wyślę Ci dokładne szczegóły skąd pobrać oprogamowanie potrzebne na czas kursu.
Następnię opiszę Ci jak krok po kroku zainstalować oprogramowanie, które będzie wykorzystywane do pisania kodu programu dla sterownika PLC.
Na samym początku zapoznasz się z tym, czego będziesz się uczył na szkoleniu. Następnie przejdziemy do zestawu uruchomieniowego czyli sprzętu wykorzystywanego podczas całego kursu.
Opowiem o budowie sterownika S7-1200.
Wspólnie krok po kroku skonfigurujemy komputer do pracy ze sterownikiem PLC.
Pokażę Ci, jak podłączyć zasilanie do sterownika. Omówie także sposób instalacji elementu wejściowego (przycisku) do wejścia cyfrowego. Podobny sposób zajmiemy się elementem wykonawczym (np. przekaźnikiem), który dołączymy do wyjścia cyfrowego.
Zapoznasz się z podstawowymi składnikami oprogramowania TIA Portal, które są niezbędne do pracy nad projektem.
W trakcie pierwszego dnia szkolenia pomogę Ci utworzyć pierwszy projekt, który wgrasz do rzeczywistego sterownika dzięki moim wskazówkom.
Przedstawię Ci dostępne języki programowania, które można używać do pisania kodu programu dla sterownika S7-1200.
Na koniec pierwszego dnia szkolenia napiszmy kod programu realizujący zadanie, które podam w trakcie kursu. Napisany kod zostanie także przetestowany na sprzęcie.
Kolejny dzień szkolenia zaczniemy od ważnego tematu jakim są zmienne. To jest niezbędne do pisania zaawansowanego kodu programu.
W dalszej części kursu PLC dowiesz się, jakie są dostępny typy danych w przypadku sterowników firmy Siemens.
Przedstawie Ci bloki danych, które są niezbędne do pracy ze zmiennymi.
Napisany kod programu przez programistę dosyć często zawiera błędy logiczne, których kompilator nie jest w stanie wykryć. Do rozwiązania tego typu problemów służy monitorowanie kodu oraz zmiennych. O sposobach użycia tego narzędzia też dowiesz się na tym szkoleniu.
Odmierzanie czasu, to rzecz niezbędna praktycznie w każdej aplikacji. Opowiem Ci, jakie są dostępne funkcje czasowe. Skupimy się także na funkcji TP(), która jest klasycznym przykładem w temacie pomiaru czasu.
Wprowadzę Cię w zagadnienia symulatora PLCSIM, który jest od niedawna dostępny dla sterownika S7-1200.
Wszystkie informacje podane w ciągu drugiego dnia szkolenia przećwiczymy w praktyce pisząc kod programu w języku SCL, który będzie realizował odpowiednia założenia.
W ostatnim dniu otrzymasz zadanie do samodzielnego wykonania. Po obejrzeniu wszystkich nagrań bez problemu to zrobisz.
Pierwszy w Polsce praktyk uczący programowania sterowników przemysłowych.
Nie jestem ani coachem, ani trenerem. Jestem za to praktykiem. Wszystko o czym mówię na szkoleniu, co przekazuję dalej, to moje doświadczenie zawodowe.
Osiągnięcia
Założyciel strony o programowaniu sterownika S7-1200:
Uczestnik certyfikowanego szkolenia ST-7PRO1
Uczestnik certyfikowanego szkolenia ST-MICRO1
Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL„
Związany jestem ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na codzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI.
Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest posiadanie własnego laptopa do wykorzystania podczas zajęć. Laptop powinien posiadać port RJ45 oraz system operacyjny Windows 7 lub nowszy.
W ramach szkoleniem dostaniesz również maila z informacją, jak uzyskać bezpłatnie oprogramowanie potrzebne na czas kursu.
Do uczestnictwa w tym szkoleniu jest Ci potrzebny jedynie podłączenie do internetu, aby mieć możliwość oglądania nagrań wideo.
Kurs odbywa się online więc sprzęt nie jest wymagany. Jednak najwięcej nauczysz się podczas wykonywania ćwiczeń na rzeczywistym sterowniku.
Jednym ze sposobów uzyskania sterownika jest jego wypożyczenie od firmy Siemenes. Sprzęt jest wypożyczany zazwyczaj tylko firmom. Jednak kolejka na te sterowniki jest długa, więc czas oczekiwania może trwać nawet kilka tygodni.
Drugim sposobem, który jest dostępny od niedawna to zamówienie zestawu startowego Siemens SIMATIC S7-1200 PROMO.
Cena tego zestawu jest o 40% niższa, od ceny katalogowej sterownika CPU1211C DC/DC/DC. Do tego zestawu jest jeszcze dołączony przycisk Start stop z podświetleniem.
Wszystkie szczegóły o tym zestawie znajdują się pod linkiem: Zestaw startowy Siemens SIMATIC S7-1200 PROMO
Jest to szkolenie online, więc możesz w nim uczestniczyć w dowolnym terminie.
Na koniec szkolenia każdy kursant ma możliwość otrzymania certyfikatu zawierający informacje o programie kursu oraz uczestnictwie w zajęciach.
Kurs bardzo mi się spodobał. Już od roku interesuje się PLC, więc mogę o sobie powiedzieć, że jestem średnio-zaawansowanym. Zaczęło się od podstaw, ale i to uświadomiło, jak nie wiele pojęć znam. Jest to plus dla tego kursu (dobrze zaplanowany). Ponadto kurs opiera się na praktyce, więc mając program i sprzęt naprawde łatwo go zrozumieć i wiedza zawarta w nim łatwo jest zapamiętywana. Krzysztof P. |
Dzięki bezpłatnemu kursowi S7-Wideo w bezbolesny sposób przebrnąłem przez Alek R. |
To dostajesz w ramach szkolenia: | Szkolenie S7-Wideo | ||
Wiedza na temat sterownika S7-1200 | |||
Materiał wideo (8h) | |||
Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V13 | |||
Certyfikat | |||
Wartość faktyczna: |
Sprawdź sam sterownik PLC
Już od teraz możesz zacząć Twoją nową karierę jako programista PLC
Podejmij właściwą decyzję Koszt to 0 zł za 3 DNIOWE SZKOLENIE
|
„100% gwarancji satysfakcji”
Masz gwarancję satysfakcji. Gdybyś jakimś sposobem nie osiągnał zakładanego efektu to napisz do mnie. Ustalimy dlaczego tak się stało i jak to naprawić. |
Po zapisie otrzymasz maile z kolejnymi lekcjami na każdy dzień.
Zgłoś się na szkolenie online
Szanujemy Twoją Prywatność.
|
P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na szkolenie. Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl