Kurs Bezpłatny Online

Kurs Bezpłatny Online

Chcesz się nauczyć programowania sterowników PLC? Szukasz sprawdzonych przykładów i informacji, które pozwolą Ci uruchomić sterownik? W takim razie dobrze trafiłeś.

Opracowałem Kurs Programowania Sterowników PLC firmy Siemens uczący podstaw tej sztuki. Jest to kurs przedstawiający wiedzę od zera. Zapis na kurs znajdziesz na dole tej strony. Zacznij od podstaw i poznaj możliwości PLC.

Bez względu na to, czy masz małe doświadczenie z PLC, czy jesteś początkujący – ten kurs poprowadzi Cię do pierwszego zaprogramowania sterownika zakończonego sukcesem. Zdobędziesz w ten sposób podstawy, na których oprzesz swój dalszy rozwój.

Koniec z ciągłymi porażkami i brakiem efektów – skorzystaj z MINI kursu programowania PLC. Poznaj moc sterownika S7-1200 oraz TIA Portal.

Codziennie przez 4 dni będziesz otrzymywał wiadomość e-mail z kolejną porcją wiedzy.

Ułatwi Ci to zapoznanie z materiałem oraz jego przyswojeniem. Zabierze Ci to tylko kilka minut dziennie. Dzięki temu będziesz miał czas na praktyczne sprawdzenie poznanej wiedzy poprzez natychmiastowe przetestowanie.

Do większości lekcji dostaniesz również nagranie WIDEO, na którym dokładnie omawiam i pokazuję dane zagadnienia z lekcji.

Uważam, że każdy automatyk powinien poznać sterowniki PLC i zasadę ich działania oraz programowania. To niesamowite i dające dużo radości doświadczenie. Wiem, że początki są trudne. Dlaczego masz tracić czas na szukanie wiedzy? Lepiej przeznaczyć go na zdobywanie praktycznego doświadczenia.

Dlatego postanowiłem podzielić się moją wiedzą ZA DARMO z Tobą. Przez kilka lat uczestniczyłem w szkoleniach i warsztatach technicznych i udało mi się zdobyć doświadczenie, aby teraz podzielić się tymi umięjętnościami z nowymi programistami.

Po kilku latach pracy zdałem sobie sprawę, że teraz mogę brać udział w budowie dowolnej maszyny lub linii technologicznej. Wystarczy poznać podstawy, a wtedy wszystko staje się świetną zabawą.

Obecnie każdy zakład produkcyjny dąży do automatyzacji produkcji w jak największym stopniu. Dzisiaj człowiek tylko steruje zadaniami, koniec z wykonywaniem pracy ręcznie. To prowadzi do szybkiego rozwoju gospodarki kraju. Ty musisz tylko to wszystko zaprogramować na początku. Praca programisty PLC, to świetny zawód.

 

Podczas kurs będziesz pracował z TIA Portal V13 oraz sterownikiem S7-1200 (model CPU1211c DC/DC/DC).

Powiem Ci, jak na czas kursu uzyskać całkowicie BEZPŁATNIE sterownik oraz oprogramowanie.

 

  1. Po zapisie zostanie wysłany na Twojego maila link potwierdzający. W ten sposób nikt inny nie zapisze Cię na kurs bez Twojej zgody.
  2. Twój adres e-mail jest 100% bezpieczny. Nie zostanie nigdy nikomu przekazany. Jest jedynie potrzebny do wysłania Ci cennej wiedzy.
  3. W każdej chwili możesz zrezygnować z kursu. W każdym mailu jaki Ci wyślę będzie na końcu wiadomości link do rezygnacji – wystarczy tylko na niego raz kliknąć.
  4. Zapis na ten kurs do niczego nie zobowiązuje – jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny.

 

 

 

 


Zacznij programować PLC już teraz

 


 

 


Szanujemy Twoją Prywatność.

 

 

P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na kurs. Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl

To ogólny zarys szkolenia PLC. Każdego dnia otrzymasz znacznie więcej materiału:

Na samym początku poznasz pojęcia, które najcześciej się pojawiają w automatyce i programowaniu. Powiem Ci, jakie sterowniki są obecnie dostępne. Dowiesz się najważniejszych informacji o sprzęcie, na którym będziesz pracował na kursie.

Ostatnia część materiału pierwszego dnia szkolenia to przedstawienie narzędzia do programowania sterowników PLC firmy Siemens, które nazywa się TIA Portal V13. Jeżeli nie masz tego narzędzie, to powiem Ci jak BEZPŁATNIE uzyskać to oprogramowanie.

Drugi dzień szkolenia PLC zaczniemy od instalacji TIA Portal V13 SP1. W dalszej części scharakteryzuję dostępne edytory w TIA Portal.

Pozostała część, to tworzenie nowego projektu, czyli dodanie i konfiguracja sterownika S7-1200 oraz pisanie kodu programu. Pierwszym projektem będzie dobrze znane Hello world napisane w języku SCL. Projekt uruchomisz na symulatorze PLCSIM (wirtualny sterownik). Przedstawię Ci technikę na monitorowanie wykonywanego programu.

Symulator PLCSIM posiada możliwość automatyzacji symulacji. Wystarczy tylko raz przygotować zakładany scenariusz zmian sygnałów zewnętrznych. Później pozostanie Ci tylko uruchomienie, które zajmuje chwilę. W trzecim dniu tego kursu pokażę Ci, jak to zrobić krok po kroku.

W czwartym i jednocześnie ostatnim dniu kursu zajmiesz się już rzeczywistym sterownikiem S7-1200 firmy Siemens. Zaczniesz od przygotowania Twojego komputera, aby połączyć się ze sterownikiem PLC.

Omówię, jak należy podłączyć zasilanie (napięcie 24 VDC) do sterownika, aby poprawnie się włączył. Dodatkowo dostaniesz opis, jak podłączyć elementy zewnętrzne do sterownika S7-1200.

W tej lekcji kursu online nauczysz się wyszukiwać urządzenia połączone w sieci (sieć PROFINET) i odczytywać parametry tego urządzenia. Tym razem też utworzysz nowy projekt w TIA Portal.

Nauczę Ci, jak jednym kliknięciem dodać sterownik do projektu. Po konfiguracji i napisaniu kodu programu w języku SCL po raz pierwszy zaprogramujesz prawdziwy sterownik PLC jakim będzie S7-1200. W ten sposób przekonasz się, jak mała jest różnica pomiędzy pracą z symulatorem PLCSIM a rzeczywistym sterownikiem.

Kurs jest świetnie przygotowany idealnie nadaje się dla takiej osoby jak ja czyli zaczynającej przygode ze sterownikami. Mam nadzieje że będą kolejne edycje moim zdaniem najlepiej uczyć się na konkretnych przykładach.
Tomasz W.

Ponieważ nie mam zbyt wiele czasu aby poświęcić się programowaniu w TIA PORTAL w domu (w pracy nie mamy jeszcze oprogramowania) uważam, że poradnik zaoszczędził mój czas szczególnie jeżeli chodzi o podłączenie do symylatora i przetestowanie na nim prostego programu.
Mariusz T.

Dziękuję za udostępnienie bezpłatnego kursu. Był on całkiem dobry, bo krok po kroku wyjaśniał podstawowe zagadnienia związane ze sterownikiem S7-1200 i co najważniejsze – z możliwością uruchomienia fizycznego sprzętu. Ja sam wcześniej musiałem przez to przebrnąć i szkoda, że wtedy nie było tego kursu – miałbym kilka dni zaoszczędzone..

Bardzo pozytywnie oceniam też wątek o symulatorze – to narzędzie często jest potrzebne, a jak było widać – uruchomienie takiej symulacji nie jest trywialne.
Piotr K.

Witam, kurs bardzo tresciwy. Wykładane były zarówno podstawy jak i bardziej zaawansowane zagadnienia. Wszystko przekazane w zrozumiały sposób. Ja jestem zadowolony.
Jakub C.

Na wstępie chciałem Ci bardzo podziękować za udostępnienie kursu. To bardzo miłe z Twojej strony, że poświęciłeś swój czas na stworzenie takiego kursu i udostępnienie go za darmo.

Kurs zawiera dobry wstęp i opisuje dużo podstaw. Obrazy i zrzuty ekranów opisywanych zagadnień ułatwiają bardzo zrozumienie.

Chcę jeszcze pogratulować tego, że kurs nie jest rzucony cały na raz, lecz zachęca do ogarniania go po kolei na spokojnie – i kończy się zadaniami.
Szymon H.

Ten Kurs Jest Po To Abyś Poznał
Sterowniki PLC w Praktyce

 

 

 

 


Zgłoś się na kurs PLC

 

Wpisz Poniżej Twój E-mail

 


Szanujemy Twoją Prywatność.

 

 

P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na kurs. Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl