Szkolenia weekendowe TIA Portal Podstawowy

Szkolenia weekendowe TIA Portal Podstawowy

Podstawowy S7-1200 – LAD

Chcesz zacząć tworzyć wizualizacje na panele operatorskie i nie możesz przełamać się w działaniu i brakuje Ci motywacji. Czytasz materiały i książki, a chciałbyś popracować na rzeczywistym sprzęcie? Potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć przygodę ze sterownikami przemysłowymi? Wakacje, to czas przygód, więc nich jedną z nich będzie poznanie paneli HMI firmy Siemens. W takim razie zacznij przygodę z HMI już teraz i weź udział w szkoleniu z tworzenia wizualizacji na panele dotykowe.

Warsztaty mają na celu przypomnienie i powtórzenia podstawowej wiedzy z zakresu pracy ze panelami HMI oraz ich konfiguracją i tworzeniem wizualizacji. Jest to dobry moment na uzupełnienie ewentualnych braków i potrzymania kontaktu z tematyką HMI. Podczas takich warsztatów nadrobisz materiał, który miałeś na zajęciach w szkole lub na uczelni. Chcesz poznać nie tylko podstawy tworzenia wizualizacji? To te warsztaty są przeznaczone właśnie dla Ciebie. W krótkim czasie dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne na start.

Przez 2 dni będziesz uczył się nowych rzeczy o panelach HMI i oprogramowaniu TIA Portal.

Podczas warsztatów skupimy się na pracy z fizycznym sprzętem, czyli panelami rodziny KTP. Część zajęć będzie przeznaczona na poznanie symulatora, abyś mógł kontynuować naukę po warsztatach, jeżeli nie masz fizycznego sprzętu w domu. Warsztaty są prowadzone według autorskiego programu nauczania.

W trakcie warsztatów zostanie przedstawiona najważniejsza wiedza teoretyczna, a następnie wykorzystanie tych informacji w praktyce. Każdy uczestnik sprawdza przedstawiony materiał w praktyce na sprzęcie.

Szkolenie jest prowadzone w małych grupach 5 osobowych, więc prowadzący poświęci więcej czasu dla każdej z osób. Także w razie jakichkolwiek pytań, dostaniesz odpowiedź natychmiast. Mała liczba osób sprawia, że ma ono niemal indywidualny charakter.

Warsztaty będą nagrywane, więc każdy uczestnik otrzyma nagranie. W ten sposób masz możliwość powtórzenia materiału z tych warsztatów w dowolnym terminie.

To ogólny zarys szkolenia HMI. Każdego dnia otrzymasz znacznie więcej wiedzy:

 

Dzien-1

 

Na samym początku zaczniemy od zapoznania z dostępnymi panelami HMI. Następnie poznasz zestaw uruchomieniowy i dowiesz się jak go podłączyć elektrycznie. Zapoznasz się z komponentach oprogramowania TIA Portal, które służy do pracy z projektem.

Podczas pierwszego dnia warsztatów utworzysz pierwszy projekt, który zostanie wgrany na sprzęt. Poznasz techniki tworzenia ekranów wizualizacyjnych.

Na warsztatach zostanie omówiona konfiguracja i wyświetlanie alarmów.
Koniec pierwszego dnia warsztatów, to zdobycie umiejętności związanych z recepturami oraz ich zarządzaniem.

 

 

Dzien-2

 

Kolejny dzień warsztatów zaczniemy od ważnego tematu którym jest tworzenie raportów. Dostaniesz wskazówki, jak ich używać..

Poznasz metody logowania wartości procesowych, dzięki którym można wykresy bezpośrednio na ekranie panelu operatorskiego. Dowiesz się niezbędnych informacji o zarządzaniu użytkownikami oraz przydzielaniu im praw.

W dalszej części warsztatów zajmiemy się wielojęzycznym interfejsem użytkownika. Nauczysz się technik wyświetlania diagnostyki pracy sterownika PLC. Utworzymy też backup całej pamięci panela HMI.

Do sterownika zostanie podłączonych kilka paneli dotykowych, aby sterować obiektem z kilku urządzeń. Na końcu zajmiemy się poznaniem symulatora paneli HMI.

Pierwszy w Polsce praktyk uczący programowania sterowników przemysłowych.

Nie jestem ani coachem, ani trenerem. Jestem za to praktykiem. Wszystko o czym mówię na szkoleniu, co przekazuję dalej, to moje doświadczenie zawodowe.

Osiągnięcia

okZałożyciel strony o programowaniu sterownika S7-1200

okUczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-7PRO1

okUczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-MICRO1

okZ zawodu elektronik

okAutor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL

 

ptaszek Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” wydawnictwo BTC

 

 Autor książki: „Szkoła programisty PLC Sterowniki przemysłowe” wydawnictwo Helion

 

Autor książki: „Szkoła programisty PLC. Język LAD w programowaniu sterowników przemysłowych” wydawnictwo Helion 2017

 

 

Związany jestem ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych PLC firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI firmy Siemens

 

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest minimalna wiedza z programowania PLC oraz obsługi środowiska TIA Portal.

Szkolenie odbywa się w grupach 5 osobowych.

Poznań
1-2.06.2018

Aktualna liczba wolnych miejsc

0/5 – Warszawa

0/5 – Gdańsk

2/5 – Poznań

0/5 – Katowice

Szkolenie będzie się odbywać w godzinach 9:00 – 16:30.

Na koniec szkolenia każdy kursant otrzyma certyfikat zawierający informacje o programie kursu oraz uczestnictwie w zajęciach.

To dostajesz w trakcie zajęć:
Warsztaty HMI
d

Wiedza na temat paneli HMI

 
ptaszek
d

Nagranie wideo z zajęć

 
ptaszek
d

Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V14 SP1

 
ptaszek
 

Wartość faktyczna:

 

649 zł 549

 

 

 

 


Koniec kłopotów z HMI

 

 


W końcu będzie wizualizacje w taki sposób, jaki tylko sobie zechcesz

 

Efekty zależą tylko od Ciebie

Koszt to 549 zł za 2 DNIOWE szkolenie

 

 

 

Wystawiam faktury VAT.

 

GwarancjaSatysfakcji

 

 

 

 


„Jesteś wolny od ryzyka
Gwarancja zwrotu pieniędzy”

 

Może masz taki głos w głowie, który Ci mówi, że to nie dla Ciebie. Ja mam taki głos głowie, który mi mówi
a co mi tam sprawdzę, może dzięki temu dowiem się czegoś ciekawego i będę jeszcze lepszy programistą.

Nic nie ryzykujesz zapisując się na warsztaty.
W przeciągu 90 dni od zakończenia zajęć, jeśli uznasz, że nie spełniały one Twoich oczekiwań, masz prawo bez żadnych powodów zażądać zwrotu wpłaty.
I ją otrzymasz.

To najlepszy powód by powiedzieć sobie teraz: Tak to moment na to aby podnieść moje kwalifikacje. Ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

 

 

Zapis na warsztaty

Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane na warsztaty (decyduje kolejność zgłoszeń) otrzyma maila z informacją o sposobie płatności oraz dokładnym adresem miejsca, gdzie odbędą się warsztaty.

 

 

 

 


Zgłoś się na warsztaty HMI już teraz

 

 

 


lock Szanujemy Twoją Prywatność.

 

 

 

P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na warsztaty.Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl