Szkolenia weekendowe TIA Portal Podstawowy
Podstawowy S7-1200 – LAD
Chcesz zacząć tworzyć wizualizacje na panele operatorskie i nie możesz przełamać się w działaniu i brakuje Ci motywacji. Czytasz materiały i książki, a chciałbyś popracować na rzeczywistym sprzęcie? Potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć przygodę ze sterownikami przemysłowymi? Wakacje, to czas przygód, więc nich jedną z nich będzie poznanie paneli HMI firmy Siemens. W takim razie zacznij przygodę z HMI już teraz i weź udział w szkoleniu z tworzenia wizualizacji na panele dotykowe.
Warsztaty mają na celu przypomnienie i powtórzenia podstawowej wiedzy z zakresu pracy ze panelami HMI oraz ich konfiguracją i tworzeniem wizualizacji. Jest to dobry moment na uzupełnienie ewentualnych braków i potrzymania kontaktu z tematyką HMI. Podczas takich warsztatów nadrobisz materiał, który miałeś na zajęciach w szkole lub na uczelni. Chcesz poznać nie tylko podstawy tworzenia wizualizacji? To te warsztaty są przeznaczone właśnie dla Ciebie. W krótkim czasie dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne na start.
Przez 2 dni będziesz uczył się nowych rzeczy o panelach HMI i oprogramowaniu TIA Portal.
Podczas warsztatów skupimy się na pracy z fizycznym sprzętem, czyli panelami rodziny KTP. Część zajęć będzie przeznaczona na poznanie symulatora, abyś mógł kontynuować naukę po warsztatach, jeżeli nie masz fizycznego sprzętu w domu. Warsztaty są prowadzone według autorskiego programu nauczania.
W trakcie warsztatów zostanie przedstawiona najważniejsza wiedza teoretyczna, a następnie wykorzystanie tych informacji w praktyce. Każdy uczestnik sprawdza przedstawiony materiał w praktyce na sprzęcie.
Szkolenie jest prowadzone w małych grupach 5 osobowych, więc prowadzący poświęci więcej czasu dla każdej z osób. Także w razie jakichkolwiek pytań, dostaniesz odpowiedź natychmiast. Mała liczba osób sprawia, że ma ono niemal indywidualny charakter.
Warsztaty będą nagrywane, więc każdy uczestnik otrzyma nagranie. W ten sposób masz możliwość powtórzenia materiału z tych warsztatów w dowolnym terminie.
To ogólny zarys szkolenia HMI. Każdego dnia otrzymasz znacznie więcej wiedzy:
Na samym początku zaczniemy od zapoznania z dostępnymi panelami HMI. Następnie poznasz zestaw uruchomieniowy i dowiesz się jak go podłączyć elektrycznie. Zapoznasz się z komponentach oprogramowania TIA Portal, które służy do pracy z projektem.
Podczas pierwszego dnia warsztatów utworzysz pierwszy projekt, który zostanie wgrany na sprzęt. Poznasz techniki tworzenia ekranów wizualizacyjnych.
Na warsztatach zostanie omówiona konfiguracja i wyświetlanie alarmów.
Koniec pierwszego dnia warsztatów, to zdobycie umiejętności związanych z recepturami oraz ich zarządzaniem.
Kolejny dzień warsztatów zaczniemy od ważnego tematu którym jest tworzenie raportów. Dostaniesz wskazówki, jak ich używać..
Poznasz metody logowania wartości procesowych, dzięki którym można wykresy bezpośrednio na ekranie panelu operatorskiego. Dowiesz się niezbędnych informacji o zarządzaniu użytkownikami oraz przydzielaniu im praw.
W dalszej części warsztatów zajmiemy się wielojęzycznym interfejsem użytkownika. Nauczysz się technik wyświetlania diagnostyki pracy sterownika PLC. Utworzymy też backup całej pamięci panela HMI.
Do sterownika zostanie podłączonych kilka paneli dotykowych, aby sterować obiektem z kilku urządzeń. Na końcu zajmiemy się poznaniem symulatora paneli HMI.
Pierwszy w Polsce praktyk uczący programowania sterowników przemysłowych.
Nie jestem ani coachem, ani trenerem. Jestem za to praktykiem. Wszystko o czym mówię na szkoleniu, co przekazuję dalej, to moje doświadczenie zawodowe.
Osiągnięcia
Założyciel strony o programowaniu sterownika S7-1200
Uczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-7PRO1
Uczestnik certyfikowanego szkolenia firmy Siemens o oznaczeniu ST-MICRO1
Z zawodu elektronik
Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL”
Autor książki: „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” wydawnictwo BTC
Autor książki: „Szkoła programisty PLC Sterowniki przemysłowe” wydawnictwo Helion
Autor książki: „Szkoła programisty PLC. Język LAD w programowaniu sterowników przemysłowych” wydawnictwo Helion 2017
Związany jestem ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych PLC firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI firmy Siemens
Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest minimalna wiedza z programowania PLC oraz obsługi środowiska TIA Portal.
Szkolenie odbywa się w grupach 5 osobowych.
Poznań
1-2.06.2018
Aktualna liczba wolnych miejsc
0/5 – Warszawa
0/5 – Gdańsk
2/5 – Poznań
0/5 – Katowice
Szkolenie będzie się odbywać w godzinach 9:00 – 16:30.
Na koniec szkolenia każdy kursant otrzyma certyfikat zawierający informacje o programie kursu oraz uczestnictwie w zajęciach.
To dostajesz w trakcie zajęć: | Warsztaty HMI | ||
Wiedza na temat paneli HMI | |||
Nagranie wideo z zajęć | |||
Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V14 SP1 | |||
Wartość faktyczna: |
Koniec kłopotów z HMI
W końcu będzie wizualizacje w taki sposób, jaki tylko sobie zechcesz
Efekty zależą tylko od Ciebie Koszt to 549 zł za 2 DNIOWE szkolenie
|
Wystawiam faktury VAT.
„Jesteś wolny od ryzyka Gwarancja zwrotu pieniędzy”
Może masz taki głos w głowie, który Ci mówi, że to nie dla Ciebie. Ja mam taki głos głowie, który mi mówi Nic nie ryzykujesz zapisując się na warsztaty. To najlepszy powód by powiedzieć sobie teraz: Tak to moment na to aby podnieść moje kwalifikacje. Ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy. |
Zapis na warsztaty
Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane na warsztaty (decyduje kolejność zgłoszeń) otrzyma maila z informacją o sposobie płatności oraz dokładnym adresem miejsca, gdzie odbędą się warsztaty.
Zgłoś się na warsztaty HMI już teraz
Szanujemy Twoją Prywatność.
|
P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na warsztaty.Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl